Według prognoz IMiGW poniedziałek z zachmurzeniem dużym z przejaśnieniami. Możliwe też przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych - burze, którym miejscami towarzyszyć może grad. Opady deszczu sięgać mogą 30 litrów na metr kwadratowy a wiatr w porywach będzie osiągał prędkość 60 km/godz. 

Termometry w ciągu dnia wskażą od 9 stopni w Bieszczadach, przez 11 w Beskidzie, 12 w Sanoku i Rzeszowie, 13 w Krośnie, Kolbuszowej i Stalowej Wolej, 14 w Przemyślu, Lubaczowie i Przeworsku, 15 w Jaśle, Jarosławiu i Mielcu do 17 w Tarnobrzegu. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać i w południe w Rzeszowie wyniesie 994 hPa.

Nocą nadal na niebie przewaga chmur, możliwe też drobne opady deszczu. Na termometrach od 7 do 11 stopni.

Wtorek z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym z przejaśnieniami. Nadal możliwe opady deszczu i burze. Termometry w ciągu dnia wskażą od 10, 11 stopni w Bieszczadach, przez 13 Dukli, Sanoku i Dębicy, 14 w Krośnie, Jaśle i Rzeszowie, 15 w Kolbuszowej, Mielcu i Przeworsku do 16, 17 w Przemyślu, Lubaczowie i Tarnobrzegu. Wiatr umiarkowany i silny z północy. Ciśnienie nadal będzie się wahać i w południe w Rzeszowie wyniesie 998 hPa.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj