Wielki koncert symfoniczny w zamku w Krasiczynie. Serdecznie zapraszamy w dniu 13 sierpnia 2017 roku o godz. 19:00. Wstęp wolny

Symfonicy Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego zaprezentują wielkie dzieło polskiej literatury muzycznej.
Odbędzie się to dzięki Koncertowi Symfonicznemu "GLORIA POLONICA" Symfonią emoll op.7 "Odrodzenie" Mieczysława Karłowicza traktującą o odrodzeniu duszy człowieka a zarazem społeczeństwa.

Symfonia emoll "Odrodzenie" Karłowicza to enigmatyczny i pełen symbolicznych treści program, opisujący tematykę smutku, porażek, miłości oraz tajemnicy śmierci i wieczności. Czteroczęściowa symfonia jest zapisem odczuć c
człowieka dążącego do upragnionego celu, spotykającego na swej drodze wiele przeszkód,porażek, zwątpień, bólu, cierpienia ale jednocześnie drodze zwieńczonej ostatecznym sukcesem i triumfem.

Opisywane w symfonii losy jednostki porównać można do losów całego narodu polskiego w kontekście tragedii porozbiorowych dziejów Polski.Symfonię „Odrodzenie” Karłowicz zaczął pisać jeszcze podczas swoich berlińskich studiów- miała być dziełem wieńczącym jego naukę u Henryka Urbana. Ukończył ją jednak samodzielnie, już po śmierci swojego nauczyciela, w 1902 roku, w Zakopanem, po ponad dwóch latach pracy. Prawykonanie utworu miało miejsce 21 III 1903 roku w Berlinie, a wspaniałym zespołem Berliner Philharmonisches Orchester dyrygował sam kompozytor. Kolejnym miejscem, gdzie zaprezentował Karłowicz swoją muzykę, był Wiedeń (8 II 1904).

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj