Ambient Festival­ 2020

Gorlickie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Gorlicach serdecznie zaprasza na Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival 2020, które odbędą się w sali teatralnej GCK w dniach 21-22 sierpnia 2020 roku.

Ambient Festival­ to impreza prezentująca współczesne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej oraz pokazująca wartościowe przedsięwzięcia z zakresu sztuki Video Art. Coraz większa popularność tej odmiany muzyki na całym świecie sprawia, że zajmuje się nią coraz większa ilość muzyków, na co dzień uprawiających jazz, folk, a także muzykę klasyczną.

Ideą imprezy jest zainteresowanie szerszej publiczności niekomercyjnymi formami muzyki o najwyższych wartościach artystycznych oraz zapoznanie z najnowszymi trendami w polskiej i światowej muzyce współczesnej. Ze względu na swój niszowy charakter  gorlicki Ambient Festival jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce oraz jedną z coraz bardziej liczących się w Europie.

W roku 2018 Ambient Festival obchodził 20-lecie swego istnienia. Przez ten okres zaprezentowaliśmy osiągnięcia wielu światowej sławy artystów zajmujących się nie tylko muzyką elektroniczną, ale także muzyką klasyczną, folkową czy jazzową.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią:

21 sierpnia 2020 – start godzina 19:00

JOANNA DUDA

AN ON BAST

DAVID KOLLAR

22 sierpnia 2020 – start godzina 16:00

JERZY GRUSZCZYŃSKI

CZERWIE

INDIA CZAJKOWSKA/KATARZYNA KARPOWICZ/TADEUSZ SUDNIK

W czasie trwania imprezy odbędą się również prezentacje elektronicznego sprzętu muzycznego, giełda płyt i pokazy video art.

Imprezę poprowadzi Remigiusz Kadelski – radiospacja.pl

Serdecznie zapraszamy!

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj