• Data: -
  • Adres: Zamkowa 3, 35-032, Rzeszów Mapa

W programie:

  • zwiedzanie Polskiego Radia Rzeszów
  • spotkanie z dziennikarzami
  • konkursy i atrakcje dla dzieci z audycją Zamkolandia
  • koncert wokalno-taneczny w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
  • pokaz tańca Szkoły "AKSEL"
  • gry planszowe z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin
  • fotobudka

W koncercie gwiazd wystąpią Bartas Szymoniak i Czarno - Czarni.

 

Bartas Szymoniak

Marek Sierocki  powiedział o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie pisze Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go "człowiekiem orkiestrą". O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał  album Bartasa  zatytułowany  "Alarm" , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera.  "Alarm"  w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar.  Zapowiedzią płyty są tytułowy "Alarm"  oraz "Portret". Premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu "live" dla TVP  - "Niezłomnym - honor".

Marek Sierocki o "Alarmie" : "Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo" 

Bartas – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego -Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. "Nagi" trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.

Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

 

Czarno Czarni to świadomy  powrót do brzmień lat 60 tych przyprawionych surową energią spod znaku vintage.
Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego ilustrowane klimatycznymi dźwiękami , tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej .

Grupę tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać, szalonym big -beatem XXI wieku.

Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna, a niesamowita aura emitowana podczas spotkania artystów była zalążkiem powstania całkiem nowego bandu.

Nazwa Czarno Czarni nawiązuje do kolorowych zespołów , królujących na polskich scenach w latach 60 tych xx wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii.

Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław "Doktor"Janiszewski-wokal, Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak-bas, Roman "Piękny Roman" Lechowicz-gitara, Jarosław "Dżery" Lis-perkusja, Piotr"Gadak" Sztajdel-klawisze.

Pierwsza płyta ukazał się w roku 1998, a jej wyjątkowość polegała na tym ,że nagrano ją przy użyciu starych bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Album pokrył się złotem , tak samo jak drugie wydawnictwo "Niewidzialni".

Czarno Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Występowali m.in na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Trasie "Lata z Radiem", "Inwazji Mocy". W 1999 roku TVP2 nagrała i wyemitowała 60 minutowy program "Prywatka u Czarno Czarnych".

Grupa wielokrotnie występowała  poza granicami kraju m.in.w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech , Irlandii. Muzycy mają na swym koncie współpracę z innymi artystami m.in. Anią Rusowicz , Urszulą,  Giullią Tellerini ( znana z filmu Vicky, Christina, Barcelona).

W 2014 roku zespół wydał płytę "The Power of Dance Floor" z pochodzącą z Nashville amerykańską wokalistką  Holly Shepherd.

Piosenka Czarno Czarnych "Nie choruj" jest motywem przewodnim serialu "Daleko od noszy", a inne ich piosenki pojawiły się również w wielu produkcjach filmowych m.in w "Królu życia" i w "Śniadaniu do łóżka".

Zespół wydał osiem płyt długogrających, ostatnia ich produkcja "Francuska miłość" ukazała się na rynku w październiku 2017.

Nowa płyta Czarno Czarnych "Francuska miłość" to kolejny powrót do brzmień z lat 60 tych.  Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego ilustrowane klimatycznymi dźwiękami , tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej .

"Francuska miłość" oferuje wiele brzmieniowych rozmaitości i jest bardziej wyciszona na czym dodatkowo zyskuje klimat całości.

Po raz pierwszy w muzyce Czarno Czarnych  pojawiają się instrumenty dęte,a wokalnie  wspomaga zespół Daria Zaradkiewicz.

Czarno Czarni to idealny balans między łagodnymi dźwiękami , a szalonym big -beatem XXI wieku.

W sieci można już obejrzeć  teledyski do piosenek "Prosty plan" i "Ja kocham jesień" , które pojawią się na nowej płycie zespołu

 

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj