Już za kilka dni mieszkańcy Rzeszowa zobaczą swoje miasto na planszy najpopularniejszej gry planszowej na świecie. MONOPOLY Rzeszów, poświęcone w całości stolicy Podkarpacia, zadebiutuje na półkach sklepowych już w połowie października. Jakie inwestycje czekają na graczy? Który z rzeszowskich budynków jest najbardziej rentowną lokatą dolarów MONOPOLY? To wszystko okaże się 19. października podczas oficjalnej premiery gry w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall.

Edycja miejska gry MONOPOLY to dla nas zawsze wielkie przedsięwzięcie - mówi Bartłomiej Gniadkowski, koordynator projektu. - Dzięki bliskiej współpracy z władzami miasta oraz lokalnymi partnerami, udało nam się stworzyć grę, która pokazuje zarówno najbardziej znane, jak i całkowicie nowe oblicze Rzeszowa. Dla nas odkrywanie tego miasta było wyjątkową przygodą i ogromnym wyzwaniem, gdyż na planszy jest tylko 28 miejsc, a oferta Rzeszowa jest zdecydowanie dużo większa.

Podobnie jak podczas tworzenia poprzednich edycji miejskich i tym razem projekt musiał być skonsultowany z najważniejszym gronem eksperckim - mieszkańcami miasta. W dwóch głosowaniach przeprowadzonych na łamach lokalnych mediów wyłonione zostały dwa najważniejsze pola w grze. Na pierwszym miejscu, tuż za polem START znalazł się rzeszowski Rynek. Z kolei na najdroższym polu widnieje największy zabytek Rzeszowa - Zamek Lubomirskich, który jest ikonicznym elementem rzeszowskiej panoramy.

MONOPOLY jest grą dla całych rodzin - zapewnia Bartłomiej Gniadkowski. - Jedną z tradycji, którą z dumą kontynuujemy w edycjach miejskich w Polsce, jest oddanie głosu najmłodszym. W ramach konkursu kreatywnego uczniowie jednej ze szkół mogli stworzyć własną kartę Szansy, a szkoła mogła wygrać miejsce na planszy. I w tym miejscu chciałbym serdecznie pogratulować Szkole Podstawowej nr 17.

Już teraz możemy zdradzić, że w grze znalazły się miejsca, które mieszkańcom Rzeszowa kojarzą się z doskonałą zabawą i wypoczynkiem. Kto nie chciałby zostać właścicielem Estrady Rzeszowskiej albo Żwirowni?

Oczywiście na planszy MONOPOLY Rzeszów nie mogło zabraknąć lokalnych firm. Oferta dla biznesu jest tą, która budzi najwięcej emocji. Jednymi z kluczowych partnerów projektu gry są BorgWarner i Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall, które ugości Pana MONOPOLY oraz zapewni moc atrakcji podczas premiery, która zbiega się również z urodzinami centrum.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj