Werbel to plebiscyt muzyczny Polskiego Radia Rzeszów, w którym już od 10 lat prezentujemy najlepszych artystów naszego regionu. Kilkuosobowe Jury złożone z dziennikarzy radiowych wybiera z pośród nadesłanych zgłoszeń najlepszą autorską płytę nagraną w danym roku kalendarzowym, a słuchacze poprzez głosowanie SMS decydują kto otrzyma nagrodę publiczności.

Oprócz statuetek wręczane są nagrody pieniężne oraz 20 godzinna sesja nagraniowa w naszym studiu. Przez ostatnie 10 lat wyłoniliśmy kilkunastu artystów, którzy dzisiaj zdobyli uznanie w całym kraju. Wśród laureatów znaleźli się: Kortez, KSU, Adapters, Tension Zero, The Poise Rite, DOC, The Freeborn Brothers czy Brown. Wielu z nich zdobyło popularność również za granicą, gdzie koncertowali wiele razy.

Podczas corocznego finału wręczenia nagród oprócz laureatów występują również gwiazdy. Na naszej scenie gościliśmy Anitę Lipnicką oraz Raya Wilsona, a w tym roku nasz finał uświetnią swoimi koncertami Blue Cafe i Król.

Co roku otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń do plebiscytu od uznanych zespołów oraz debiutantów, a Jury i słuchacze mają trudną decyzję do podjęcia kogo nominować do miana laureata plebiscytu Werbel.

Poziom proponowanych płyt jest z roku na rok coraz wyższy co tylko świadczy o dużym zaangażowaniu artystów z Podkarpacia w tworzenie muzyki, co stawia nasz region bardzo wysoko na polskiej scenie muzycznej.

Zapraszamy do głosowania na ulubioną płytę podkarpackiego wykonawcy wydaną w 2018 r.

Jury konkursu wybrało 10 krążków - można na nie głosować do 17 lutego (do godz 23.59).

Na nr 71601 wysyłamy SMS zaczynający się od słowa "Werbel" po którym należy dać kropkę i wpisać przedzielony zespołowi numer lub wykonawcę płyty.

Kosz wiadomości to 1,23 zł

 

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj