NA ŻYWO

Biwak z Radiem Lublin

Galeria

Od roztaczających się pięknych widoków, czy od roztoczy żerujących na wiekowym, rozkładającym się drewnie? Skąd swoją nazwę bierze Roztocze, ta kraina zielonych pagórków nazywana "małymi Bieszczadami", czy "polską Toskanią"?

Z radiowym mikrofonem zajrzymy w górę: na roztoczańską Babią Górę ale i na dół: do sztolni w Senderkach. Co echo odpowiada na Stawach Echo? O czym szumią roztoczańskie Szumy nad Tanwią? - w programie poszukamy odpowiedzi m.in. na te pytania.

Wsłuchamy się też w to, co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie ale nie ominiemy oczywiście tych mniej oczywistych roztoczańskich miejsc, gdzie przyroda przeplata się z historią i legendą. W czwartek Radio Biwak biwakuje na Roztoczu Środkowym, zwanym lubelskim! Zapraszają Magdalena Lipiec-Jaremek z Radia Lublin i Maciej Gnatowski

Maciej Gnatowski

Maciej Gnatowski

Dziennikarz muzyczny, z Radiem związany od 1990 roku. Oprócz muzyki interesuje się najnowszymi osiągnięciami techniki i wszystkim co jeździ na czterech kółkach (z wyjątkiem sprzętu budowlanego i wózków dziecięcych). W pracy lubi nowe wyzwania, kontakt ze słuchaczami oraz artystami, z którymi przeprowadza wywiady. Na wypoczynek najchętniej udaje się w cieplejsze klimaty, a ulubionym krajem do którego wyjeżdża na wakacje są Włochy.

Magdalena Lipiec-Jaremek

Magdalena Lipiec-Jaremek

Autorka audycji turystyczno - krajoznawczych i przyrodniczych w lubelskiej rozgłośni.