NA ŻYWO

Biwak z Bogumiłą "Miłką" Raulin fot. mm

Biwak z Bogumiłą "Miłką" Raulin

Galeria

W Radiu Biwak wędrowaliśmy bardzo wysoko - jednocześnie twardo stojąc na ziemi.

Naszym gościem była Bogumiła Raulin - słynna Miłka. To najmłodsza kobieta, która zdobyła "Koronę Ziemi". Jest autorką projektu "Siła Marzeń", miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej i szybownictwa. W 2019 zdobyła Nagrodę Magellana za „przełamywanie stereotypów oraz odwagę i wytrwałość w realizowaniu marzeń”. Wyprodukowała film „Dziewiąty” ukazujący ostatni etap projektu Korony Ziemi jakim była wspinaczka na Mount Everest.

W roku 2019 założyła Fundację "Wykrzyknik" działającą na rzecz rozwoju komunikacji w organizacji, której celem jest przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji oraz promowanie pozytywnej formy komunikacji w miejscu pracy i szkole.

Z naszym gościem spotkaliśmy się także w programie "Piątek z radiem w telewizji" o godzinie 13:00. To wspólna produkcja Polskiego Radia Rzeszów i TVP3 Rzeszów.

Piątek z Radiem w Telewizji - odc.1 - 03.07.2020

Szymon Taranda

Szymon Taranda

Z Polskim Radiem Rzeszów jestem związany od 2005 roku. Z bardzo długą przerwą. Ale miłości do radia nie dałem w sobie zabić. Więc wróciłem. W 2016 roku. I odtąd już nie tylko dla siebie, ale i dla Słuchaczy kocham, czytam, podróżuję, gotuję, pragnę, tęsknię, mówię, opowiadam, pytam, nie dowierzam, wierzę, dziwię się, zaskakuję, dojrzewam, niszczę, naprawiam, dowcipkuję, płaczę, uśmiecham się, kwitnę, przytulam, miłuję, pracuję, inspiruję, tworzę, skaczę, gniotę, głaskam, tulę, karmię, myślę, istnieję. Żyję!

Elżbieta Lewicka

Elżbieta Lewicka

Latem śpi w hamaku, zimą przy kominku. Zdecydowana przeciwniczka odhumanizowanej cywilizacji XXI wieku. Żyjąca w zgodzie z naturą indywidualistka wymykająca się jakimkolwiek regułom. Wielbicielka kultury i sztuki - zwłaszcza muzyki. "Rzodkiewkowy i Pomidorowy Potwór" kochający spersonalizowaną kuchnię i życie w stylu swing. Wegetarianka - ogrodniczka.