NA ŻYWO

Radio Biwak z Chatki Puchatka fot. A. Klag

Radio Biwak z Chatki Puchatka

Galeria

Jest takie miejsce w Bieszczadach, do którego od dziesięcioleci zagląda niemal każdy turysta wędrujący po tych górach. Miejsce klimatyczne, a dla wielu wręcz kultowe. To schronisko Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej.

Wkrótce zmieni się zupełnie charakter tej okolicy za sprawą nowoczesnego obiektu edukacyjno-turystycznego. I przy tej okazji warto porozmawiać o tym, czym nie tylko dla bieszczadników była Chatka i jaki wygląd zyska Połonina w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Roman Adamski

Roman Adamski

Z Polskim Radiem Rzeszów jestem związany od dobrych ponad 20 lat, z Radiem Biwak kilkanaście sezonów z przerwami wypełnionymi oczekiwaniem na kolejne wakacje. Do tej pory dwukrotnie stałem za słonecznymi sterami letniej audycji. Bywały flauty, bywały sztormy... I jedne i drugie cenić warto. A to - nie tylko w dziennikarskim życiu lubię: w człowieku, w wydarzeniach, w miejscach. W tym roku polecam Wam zaprawioną w bojach kolorową, a nawet międzynarodową ekipę, której ta wrażliwość na pewno obca nie jest. I na pewno w Biwaku będzie nam wszystkim po drodze z każdym z Was. A Wam - z każdym z nas...

Jerzy Pasierb

Jerzy Pasierb

W Radiu Rzeszów od 1992 roku, z Radiem Biwak związany nieco krócej od roku 1993. W letnich audycjach przekazywał relacje z różnych miejsc Podkarpacia m.in. znad Zalewu Solińskiego, Połoniny Wetlińskiej czy drugowojennego schronu w Stępinie, ale także z całego kraju i zagranicy - np. z latarni morskiej w Rozewiu, kopalni soli w Wieliczce, uzdrowiska w Krynicy czy węgierskiej Nyíregyházy. Pasjonat kolejnictwa i kolejek wąskotorowych oraz historii i militariów a także górskiej turystyki.