NA ŻYWO

Radio Biwak spacerkiem po Przemyślu fot. mm

Radio Biwak spacerkiem po Przemyślu

Galeria

Tym razem odwiedzimy dawną przemyską łaźnię w której mieści się Archiwum Państwowe.Całość audycji poświęcimy historii Przemyśla zarówno tragicznej jak i radosnej. Przyjrzymy się pracy zawodowych archiwistów . Spotkamy się też z posiadaczami archiwów prywatnych oraz z aktorami najstarszego w Polsce amatorskiego Teatru Dramatycznego Fredreum.

Marek Cynkar

Marek Cynkar

Jestem staruchem w życiu i w dziennikarskim zawodzie. Duszę mam młodzieńca. Przyjemność sprawia mi poznawanie ludzkich historii, odkrywanie tajemnic i ukrytych emocji. Lubię pomagać. Pewnie robię to z egoizmu, bo pomaganie innym jest pomaganiem sobie?

Kocham podróże. Uważam, że pieniądze wydane na ten cel są najlepszą życiową inwestycją. Do grobu chce zabrać wspomnienia. Wspomnienia to mój skarb.

Maria Kornaga

Maria Kornaga

Dorastałam z książkami i z radiem, najpierw z Latem z Radiem i Matysiakami, potem z Trójką, czyli Niedźwiedzkim, Kaczkowskim i Mannem, a potem, nie, nie od razu, po trzydziestce - marzenia się spełniły i zaczęła się moja przygoda z Radiem Rzeszów. I trwa.

Lubię słuchać, wierzę, że z wzajemnością, dzięki tej pracy poznałam wielu niezwykłych, także zwyczajnych ludzi i mam apetyt na jeszcze. Ciągle "uczę się Podkarpacia" choć znajduję też czas na pozaregionalne podróże. przecież świat jest piękny! I cieszę się chwilą, bo mija bezpowrotnie. Lubię się czasem "zaczytać" (ostatnia książka "Sprawiedliwość owiec" - polecam) i "zapatrzeć" w serial (np. super 5 - odcinkowy dokument Czernobyl lub rewelacyjny hiszpański "Dom z Papieru"). Mam też jak każdy swoje tajemnice, a więc. Reszta niech będzie milczeniem :)