NA ŻYWO

Militarne Radio Biwak fot. Anna Kutrzeba

Militarne Radio Biwak

Galeria

W Radiu Biwak opowiemy o pasji związanej z historią i militariami. Naszymi gośćmi będą kolekcjonerzy wojskowych pojazdów i członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy odtwarzają historię na żywo.

Porozmawiamy z nimi o tym skąd bierze się ich pasja i jakie emocje przynosi. Będziemy również mówić o zabytkowych pojazdach militarnych, a kilka z nich będzie można obejrzeć na żywo. 

Maria Kornaga

Maria Kornaga

Dorastałam z książkami i z radiem, najpierw z Latem z Radiem i Matysiakami, potem z Trójką, czyli Niedźwiedzkim, Kaczkowskim i Mannem, a potem, nie, nie od razu, po trzydziestce - marzenia się spełniły i zaczęła się moja przygoda z Radiem Rzeszów. I trwa.

Lubię słuchać, wierzę, że z wzajemnością, dzięki tej pracy poznałam wielu niezwykłych, także zwyczajnych ludzi i mam apetyt na jeszcze. Ciągle "uczę się Podkarpacia" choć znajduję też czas na pozaregionalne podróże. przecież świat jest piękny! I cieszę się chwilą, bo mija bezpowrotnie. Lubię się czasem "zaczytać" (ostatnia książka "Sprawiedliwość owiec" - polecam) i "zapatrzeć" w serial (np. super 5 - odcinkowy dokument Czernobyl lub rewelacyjny hiszpański "Dom z Papieru"). Mam też jak każdy swoje tajemnice, a więc. Reszta niech będzie milczeniem :)

Jerzy Pasierb

Jerzy Pasierb

W Radiu Rzeszów od 1992 roku, z Radiem Biwak związany nieco krócej od roku 1993. W letnich audycjach przekazywał relacje z różnych miejsc Podkarpacia m.in. znad Zalewu Solińskiego, Połoniny Wetlińskiej czy drugowojennego schronu w Stępinie, ale także z całego kraju i zagranicy - np. z latarni morskiej w Rozewiu, kopalni soli w Wieliczce, uzdrowiska w Krynicy czy węgierskiej Nyíregyházy. Pasjonat kolejnictwa i kolejek wąskotorowych oraz historii i militariów a także górskiej turystyki.