NA ŻYWO

Biwak z Festiwalu Folkowisko ak

Biwak z Festiwalu Folkowisko

Galeria

W piątek i w sobotę w Radiu Biwak przywitamy Państwa z przysłowiowego końca – albo jak mówią inni – początku świata, czyli z Gorajca z festiwalu Folkowisko. W audycji spotkamy się z „dziadami” – gawędziarzami, którzy wędrują od wsi do wsi i przynoszą ludziom dawne legendy i nowe wiadomości. Będziemy z nimi rozmawiać o kulturze tradycyjnej, wierzeniach i muzyce. Pogawędzimy także z zaproszonymi artystami, ciężko pracującymi wolontariuszami i gośćmi festiwalowymi.

To oczywiście nie wszystko, bo w Gorajcu będziemy przez cały weekend. 

Bernadeta Szczypta

Bernadeta Szczypta

Dziennikarką chciałam być od zawsze, w dodatku, od początku studiów w Krakowie planowałam, że będę pracować w Radiu Rzeszów (logiczne, jestem przecież jarosławianką ;)). Do Radia Rzeszów przyszłam na praktyki studenckie i... zostałam. Kocham Radio za możliwość spotkań z inspirującymi ludźmi, którzy opowiadając o sobie, dopuszczają nas dziennikarzy i słuchaczy do swojego intymnego świata. Praktykuję jogę, czytam kryminały, gotuję i zgłębiam język francuski.

Andrzej Sroka

Andrzej Sroka

Jestem w miarę świadomym konsumentem muzyki różnej. Posiadam kilka płyt, które we wtorki gram w Dźwiękosferze. W muzyce nie lubię szufladek i podziałów, bo muzyka jest albo dobra albo zła. Kropka.

Dużą radość czerpię z podróżowania i nie ma znaczenia czy cel jest oddalony o 10 czy o 10 tysięcy kilometrów. Lubię być "w drodze". Fan latania. Często dzień zaczynam od wyszukiwania połączeń lotniczych i planowania kolejnej podróży. Świat zwiedzam z plecakiem i aparatem fotograficznym. Najchętniej z Rodziną.