NA ŻYWO

Biwak z Brukseli

Leży nad rzeką Zenne i jest stolicą Unii Europejskiej. To będzie cel naszej czwartkowej biwakowej wyprawy.

W Brukseli będziemy szukać śladów polskości. Już wiemy , że ich nie brakuje - także osób, które zaczynały życie w tym wyjątkowym mieście kilkadziesiąt lat temu, zostały a dziś współtworzą klimat i zapraszają na przykład na włoską pizzę w belgijskim wydaniu przygotowaną przez polskich mistrzów. Specjalny most Bruksela - altana Radia Biwak.

Maria Kornaga

Maria Kornaga

Dorastałam z książkami i z radiem, najpierw z Latem z Radiem i Matysiakami, potem z Trójką, czyli Niedźwiedzkim, Kaczkowskim i Mannem, a potem, nie, nie od razu, po trzydziestce - marzenia się spełniły i zaczęła się moja przygoda z Radiem Rzeszów. I trwa.

Lubię słuchać, wierzę, że z wzajemnością, dzięki tej pracy poznałam wielu niezwykłych, także zwyczajnych ludzi i mam apetyt na jeszcze. Ciągle "uczę się Podkarpacia" choć znajduję też czas na pozaregionalne podróże. przecież świat jest piękny! I cieszę się chwilą, bo mija bezpowrotnie. Lubię się czasem "zaczytać" (ostatnia książka "Sprawiedliwość owiec" - polecam) i "zapatrzeć" w serial (np. super 5 - odcinkowy dokument Czernobyl lub rewelacyjny hiszpański "Dom z Papieru"). Mam też jak każdy swoje tajemnice, a więc. Reszta niech będzie milczeniem :)

Janusz Majka

Janusz Majka

Z Radiem Biwak związany od 1992 roku. Autor wielu audycji nie tylko z Podkarpacia.Relacjonował z gór (Bieszczady), z nad morza (Gdynia, Sopot), z powietrza (loty nad lotniskiem w Jasionce) oraz z nad zalewu Solińskiego. Były też korespondencje z zagranicy między innymi Słowacja (Bardejów) i Węgry (Nyiregyhaza). Do niezapomnianych należą relacje z pod kopuły Cyrku Wielkiego. Wielokrotnie mówił o życiu Polonii podczas Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Tak będzie również w tym roku w 50 rocznicę pierwszego spotkania Polonii w Rzeszowie.