NA ŻYWO

Radio Biwak po angielsku, niemiecku, rosyjsku i japońsku! Fot. Marcin Kalita

Radio Biwak po angielsku, niemiecku, rosyjsku i japońsku!

Galeria

Będzie międzynarodowo, bo zabrzmią języki obce z różnych rejonów świata. W naszym plenerowym studiu przy Zamkowej 3 pojawią się osoby, które doskonale znają m.in. angielski, niemiecki, rosyjski, czy japoński. Opowiedzą o specyfice tych języków, o krajach, gdzie są one używane, poprosimy też o krótkie lekcje fonetyki. Ciekawe, jakie są różne wersje językowe tytułu naszej audycji?

Justyna Piekło

Justyna Piekło

Z Radiem Rzeszów związana od 2014 roku. W dzieciństwie nie założyła zeszytu Pele-Mele/Złotych Myśli, dlatego teraz nadrabia straty zadając pytania na antenie Radia Rzeszów. Najlepiej czuje się w tematach społecznych i kulturalnych.

Mniej formalnie, ale na poważnie - miłośniczka czekolady, wielbicielka kotów. Zawsze wzrusza się oglądając smutne filmy. Jej ulubione słowa to: szypułka, żółć i ewenement. Zafascynowana sztuką wszelaką, którą podziwia, promuje i o niej dyskutuje. Są sztuki piękne, są też sztuki walki i kick boxing... Poliglotką nie jest, ale motto życiowe ma po angielsku: "It's only crazy until you do it".

Iwona Piętak

Iwona Piętak

Nieustannie zachwycam się światem, każdą wiosną i każdym wschodem słońca (co uwieczniam na zdjęciach). Inspirują mnie spotkania z ciekawymi i szlachetnymi ludźmi, bo każą wierzyć, że zło i egoizm da się dobrem zwyciężyć. Mam najcięższą torebkę w redakcji - zgodnie mieszczą się w niej mikrofon radiowy (stały bywalec), kosmetyczka, śrubokręt (zawsze można nim coś "odkręcić") i płyta CD z piosenkami lwowskimi. Nie odliczam dni do weekendu, bo każdy dzień tygodnia jest dla mnie ważny. I każdy jest prawdziwą przygodą!