NA ŻYWO

Biwak ze Sztuką Ulicy fot. mm

Biwak ze Sztuką Ulicy

Galeria

Po weekendowych wojażach wracamy do letniej altany Radia Biwak. Poniedziałkowa audycja będzie pełna sztuki, którą możemy spotkać na ulicach miast. Przekonamy się, że działania artystyczne w przestrzeni publicznej mają swoją wartość i tworzą niepowtarzalną atmosferę danego miejsca. Opowieści o sztuce ulicy zaczniemy od subkultury hip-hopowej, czyli tańca i muzyki.

Naszymi gośćmi będą też artyści, którym bliska jest idea teatru ulicznego. Będzie też go fotografii i graffiti, które pokazują inne oblicze naszych miejscowości. 

Adam Głaczyński

Adam Głaczyński

Moją pasją jest RADIO i wszystko co się z nim wiąże. Poznawanie ludzi i miejsc, rozmowy i dyskusje, ciągła zmiana i nieustannie nowe sytuacje.

Szukanie sensów i próba zrozumienia innych, jest szalenie... rozwijająca, zwłaszcza gdy świadomie obserwujesz świat. Jeżeli jeszcze udaje się spotkać wyjątkowo ciekawych ludzi, wtedy odrobinę ich energii, siły i talentu dostaje się w prezencie. Mam wtedy nadzieję, że staję się trochę lepszym człowiekiem.

Justyna Piekło

Justyna Piekło

Z Radiem Rzeszów związana od 2014 roku. W dzieciństwie nie założyła zeszytu Pele-Mele/Złotych Myśli, dlatego teraz nadrabia straty zadając pytania na antenie Radia Rzeszów. Najlepiej czuje się w tematach społecznych i kulturalnych.

Mniej formalnie, ale na poważnie - miłośniczka czekolady, wielbicielka kotów. Zawsze wzrusza się oglądając smutne filmy. Jej ulubione słowa to: szypułka, żółć i ewenement. Zafascynowana sztuką wszelaką, którą podziwia, promuje i o niej dyskutuje. Są sztuki piękne, są też sztuki walki i kick boxing... Poliglotką nie jest, ale motto życiowe ma po angielsku: "It's only crazy until you do it".