NA ŻYWO

Radio Biwak po amerykańsku fot. mm

Radio Biwak po amerykańsku

Galeria

W czwartek ponownie wybierzemy się za ocean. Tym razem do Stanów Zjednoczonych. 4 lipca to święto narodowe dla Amerykanów. Dlatego porozmawiamy o amerykańskim śnie, etosie, na którym zbudowano amerykańskie społeczeństwo, styl życia i kulturę.

Nauczymy się przyrządzać prawdziwego, amerykańskiego hamburgera, a przed naszą rozgłośnią staną legendy amerykańskiej motoryzacji.

Justyna Piekło

Justyna Piekło

Z Radiem Rzeszów związana od 2014 roku. W dzieciństwie nie założyła zeszytu Pele-Mele/Złotych Myśli, dlatego teraz nadrabia straty zadając pytania na antenie Radia Rzeszów. Najlepiej czuje się w tematach społecznych i kulturalnych.

Mniej formalnie, ale na poważnie - miłośniczka czekolady, wielbicielka kotów. Zawsze wzrusza się oglądając smutne filmy. Jej ulubione słowa to: szypułka, żółć i ewenement. Zafascynowana sztuką wszelaką, którą podziwia, promuje i o niej dyskutuje. Są sztuki piękne, są też sztuki walki i kick boxing... Poliglotką nie jest, ale motto życiowe ma po angielsku: "It's only crazy until you do it".

Maciej Gnatowski

Maciej Gnatowski

Dziennikarz muzyczny, z Radiem związany od 1990 roku. Oprócz muzyki interesuje się najnowszymi osiągnięciami techniki i wszystkim co jeździ na czterech kółkach (z wyjątkiem sprzętu budowlanego i wózków dziecięcych). W pracy lubi nowe wyzwania, kontakt ze słuchaczami oraz artystami, z którymi przeprowadza wywiady. Na wypoczynek najchętniej udaje się w cieplejsze klimaty, a ulubionym krajem do którego wyjeżdża na wakacje są Włochy.