NA ŻYWO

Letnie zwyczaje i tradycje ludowe Fot. Marcin Kalita

Letnie zwyczaje i tradycje ludowe

Galeria

Radio Biwak gościło w skansenie w Kolbuszowej. Rozmawialiśmy o tradycjach nocy świętojańskiej i innych dawnych letnich zwyczajach. Zajrzeliśmy do starych chałup i młynów. Przedstawiliśmy letnie propozycje Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, które w tym roku świętuje 60-lecie istnienia.

Jolanta Danak

Jolanta Danak

Podróże są moją pasją. Najpierw poznałam Polskę, potem zaczęłam wyjeżdżać za granicę. Nie liczyłam, ale odwiedziłam chyba kilkadziesiąt krajów świata. Lubię poznawać mieszkańców tych miejsc gdzie przebywam, rozmawiać z nimi, szukam polskich akcentów. Z każdej wyprawy przywożę tysiące zdjęć i nagrania dźwiękowe i płyty z muzyką etniczną, Tak powstają reportaże radiowe, publikacje prasowe i wystawy fotograficzne.

W Radiu Biwak będę m.in. przewodnikiem po regionalnej kuchni, razem odwiedzimy skansen w Kolbuszowej i porozmawiamy z gośćmi Światowego Festiwalu polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

Janusz Majka

Janusz Majka

Z Radiem Biwak związany od 1992 roku. Autor wielu audycji nie tylko z Podkarpacia.Relacjonował z gór (Bieszczady), z nad morza (Gdynia, Sopot), z powietrza (loty nad lotniskiem w Jasionce) oraz z nad zalewu Solińskiego. Były też korespondencje z zagranicy między innymi Słowacja (Bardejów) i Węgry (Nyiregyhaza). Do niezapomnianych należą relacje z pod kopuły Cyrku Wielkiego. Wielokrotnie mówił o życiu Polonii podczas Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Tak będzie również w tym roku w 50 rocznicę pierwszego spotkania Polonii w Rzeszowie.