NA ŻYWO

Radio Biwak w Arboretum w Bolestraszycach

W środowym Radiu Biwak zabieraliśmy Państwa do Arboretum w Bolestraszycach, by opowiedzieć o rosnących tam drzewach, krzewach i krzewinkach. O tej porze roku jest tam wyjątkowo pięknie! Zaprezentowaliśmy też pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu "Twoja Pasieka".

Czytaj więcej

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Porady w Radiu Biwak

We wtorkowym Biwaku mówiliśmy o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje. Naszymi gośćmi były Alina Pieniążek, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, Justyna Ruchała, wirusolog z Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz Iwona Ryndak, komendant Hufca ZHP w Rzeszowie. Były również nasze biwakowe opowieści o rodakach za granicą, a także konkursy i biwakowe wspomnienia.

Czytaj więcej

Biwak z rzeszowskiej Żwirowni

Pierwszy w tym sezonie, poniedziałkowy biwak spędzimy na plaży. Będą palmy, będzie piasek i woda. Nie wybieramy się jednak daleko, a na rzeszowską Żwirownię. Także data nie będzie przypadkowa, bo 29 czerwca to Święto Ratowników WOPR. Porozmawiamy z nimi m.in. o tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i co trzeba zrobić by zostać ratownikiem. Nie zabraknie biwakowych konkursów. 

Czytaj więcej

Radio Biwak z Jasła

Oficjalnie zainaugurowaliśmy trzydziestą edycję Radia Biwak na rynku w Jaśle, gdzie od początku lat 90-tych rezyduje nieformalny jednoosobowy Instytut Badań na Biwakologią Stosowaną pod kierunkiem Zbyszka Dranki. Naszymi gośćmi byli twórcy kultury z jasielskiej okolicy, a także ekspert w dziedzinie karpackiej przyrody, Mistrz Mowy Polskiej z 2014 roku Edward Marszałek, który jest autorem naszej wakacyjnej książki "Lutek, co miał szałas…

Czytaj więcej

Finał Radia Biwak w Krośnie!

Czy u państwa też - sierpień kończy się aż tak nagle? To oznacza, że dobiega końca tegoroczne Radio Biwak. Na finał zapraszamy do galicyjskiego miasta szkła, lamp naftowych i wyjątkowej starówki położonej na wzgórzu. Przypominamy też o finale konkursu z nagrodą w postaci wycieczki zagranicznej dla dwóch osób - szczegóły można znaleźć tutaj: Regulamin Konkursu "Finał Biwaka", ale już podpowiemy,…

Czytaj więcej