W wielu podkarpackich miejscowościach odbędą się dziś (4.03) biegi upamiętniające  żołnierzy wyklętych.W Leżajsku ( o godz.12)   ma być to trzecia edycja  imprezy   „Tropem Wilczym 2018”. Przewiduje się udział minimum  700 uczestników.  Ma to być najliczniejszy bieg na Podkarpaciu . Po zarejestrowaniu wszyscy  otrzymają   pakiety startowe z okolicznościowym medalem i koszulki z patriotycznymi nadrukami . Dystans  wynosi 1963 metry. Ta liczba  to rok \śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalka”. Początek i meta - na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej. Sportowej rywalizacji będą towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. prezentacja ciężkiego sprzętu bojowego oraz  biegu zwartej kolumny żołnierzy w pełnym rynsztunku.

Biegi „Tropem Wilczym 2018”odbędą się też m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Mielcu, Stalowej Woli i Jarosławiu  oraz  w mniejszych podkarpackich miejscowościach, na przykład w Jeżowem w powiecie niżańskim.

Bieg „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj