Wieś się starzeje, a młodzi uciekają
fot. pixabay.com

Wieś się starzeje, a młodzi z niej uciekają mówiły podczas dorocznego Forum Kobiet Wiejskich panie, które przyjechały do Trzciany koło Rzeszowa świętować Dzień Kobiet. Podkreślały, że życie kobiet na wsi zmienia się na lepsze, jest ich coraz więcej we władzach samorządowych, w radach spółek, zakładają też własne biznesy. Zdaniem uczestniczek spotkania wciąż jednak wiele jest do zrobienia.

Zdaniem Pauliny Boruń red. naczelnej portalu mojekgw.pl i kwartalnika Moja Wieś sukces nie zależy od miejsca zamieszkania tylko od człowieka, a na terenach wiejskich jest wiele przykładów dobrze prosperujących firm, które powstały dzięki projektom i dotacjom zewnętrznym.

Blisko 300 pań z całego województwa spotkało się na XIII Podkarpackim Forum Kobiet Wiejskich w Trzcianie, ponad 30 z nich otrzymało odznaczenia i wyróżnienia samorządu rolniczego.

Spotkanie co roku organizuje Podkarpacka Izba Rolnicza i Wojewódzki Związek Kółek i Organizacji Rolniczych. W tym roku współorganizatorem spotkania była gmina Świlcza.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj