Ciąg dalszy sprawy dot. śmierci półrocznego dziecka
fot. archiwum

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące Kariny B., która miała przyczynić się do śmierci półrocznego syna. O zabójstwo dziecka podejrzany jest jej znajomy, 40-letni Grzegorz B. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące między innymi pomocnictwa w zbrodni, a także w znęcaniu się nad dzieckiem i jego siostrą.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku w Rzeszowie. Sześciomiesięczny chłopiec trafił do szpitala. Miał liczne obrażenia ciała w tym pęknięta czaszkę i połamane żebra. Nie udało się go uratować. Bita i maltretowana miała być również siostra chłopca. Prokuratura podaje, że dziewczynka była też poniżana i obrażana przez własną matkę. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Grzegorz B. często odwiedzał rodzinę z Rzeszowa, bo był kolegą ojca maltretowanych dzieci. Zaprzyjaźnił się też z 23-letnią Kariną B. W sądzie nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, po kilku miesiącach śledztwa w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie, czy tamtejsi prokuratorzy prowadzili prawidłowo dochodzenia w tej sprawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj