Matka podejrzana o współudział w zabójstwie dziecka
Fot. Archiwum

Matka półrocznego Maksymiliana z Rzeszowa , o którego zabójstwo podejrzany jest 40-letni Grzegorz B., usłyszała dzis zarzuty. Chodzi o pomocnictwo w zabójstwie dziecka, znęcaniu się nad nim i jego siostrą Leną oraz znęcania się nad córką. Karina B. została  rano zatrzymana na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Dziś kobieta była przesluchiwana.

Półroczny Maksymilian trafił do rzeszowskiego szpitala w  lipcu 2017 roku. Chłopczyk miał liczne obrażenia ciała, w tym dwa pęknięcia czaszki, krwiak wewnątrz mózgu, połamane żebra. Dzień później dziecko zmarło. Obrażenia stwierdzono także u 2,5 letniej  siostry chłopczyka, ale  nie zagrażały one życiu.

Zarzut zabójstwa chłopca oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jego siostrą Leną postawiono znajomemu rodziców dzieci i byłemu pracodawcy ich ojca - Grzegorzowi B. Zarzuty te postawiła jeszcze Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, która po śmierci chłopca wszczęła śledztwo w tej sprawie.Później sprawa trafiła do prokuratury w Lublinie.

pap

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj