Ministerialne wsparcie dla branży turystycznej
Źródło: pixabay.com

Nowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców branży turystycznej uruchamia Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W swoim budżecie zarezerwowało 200 mln zł na preferencyjne kredyty: nisko oprocentowane, stałe i bez kosztów prowizji.

Są one przeznaczone na budowę lub odbudowę obiektów noclegowych, poprawę standardu świadczonych usług, na rozbudowę i budowę infrastruktury uzdrowiskowej, rekreacyjno-sportowej a także na uruchamianie produkcji ekologicznej żywności oraz rozwój rękodzieła i rzemiosła.

Dla przedsiębiorców, którzy działają na rynku nie dłużej niż dwa lata i dla tych którzy zapracowali na status miejsca przyjaznego rowerom przewidziano jeszcze większe preferencje. Nie muszą wnosić wkładu własnego i mogą liczyć na oprocentowanie kredytu poniżej 1 proc. Pozostałym zaproponowane zostanie oprocentowanie na poziomie 2,15 proc.

Program nosi nazwę "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". W Hotelu Arłamów prezentował go przed południem między innymi Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj