Trzebownisko nie chce do Rzeszowa
Fot. Archiwum

Mieszkańcy gminy Trzebownisko przeciwko przyłączeniu do Rzeszowa. Takie są wyniki konsultacji społecznych, które trwały od 2 do 19 lutego. Władze Rzeszowa chcą włączyć w granice administracyjne miasta m.in. Zaczernie, Nową Wieś, część Trzebowniska, Jasionkę i Tajęcinę.

Urząd Gminy w Trzebownisku poinformował, że frekwencja podczas konsultacji w poszczególnych miejscowościach wyniosła od około 66 do 77 procent. Najwięcej przeciwników przyłączenia do miasta było w Jasionce - ponad 96 procent głosujących, najmniej, ale i tak zdecydowana większość uczestników w Trzebownisku i Zaczerniu - około 88 procent.

Oprócz części gminy Trzebownisko, władze Rzeszowa chcą przyłączyć do miasta także gminę Krasne oraz poszczególne sołectwa z gmin Głogów Małopolski, Tyczyn i Boguchwała. Nie zakończyły się jeszcze konsultacje społeczne w tej sprawie. Ostateczną decyzję podejmie rząd po wyrażeniu opinii przez wojewodę podkarpackiego.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Edward z Bzianki 03 Mar, 2018

    Mówie nie przyączajcie się. Trzymajcie się Gminy. Dobrze wam radze. Żadne pola dużo !!! nie wzrosną bo to Rzeszów. Uwierzcie mi. Ktoś woli sobie kupić działke w gminie obok Rzeszowa bo będzie dużo tańsza a i tak dom powstanie. I nikt nie będzie widział różnicy czy to będzie Rzeszów czy Gmina bo tereny przyłączone do Rzeszowa wcale nie przypominją miasta tylko normalne wioski!!!!! Po 2 każdy i tak ma auto nawet 3 i dojazd do Rzeszowa nie robi wielkej różnicy. A działki tańsze. Ludzie inaczej patrzą na siebie. Niech Ferenc odpuści juź te przyłączenia. Daj sobie pan spokój.!!!! Raz ci się udało i teraz chcesz więcej. Tak jak w przysłowiu. Dasz palec a wezmą ci całą ręke. Tylko tak dostanie kase na przyłączone tereny, coś tam zrobi oczywiście nie wszystko a reszta i tak pójdzie na np. oswietelenie Rzeszowa bo nie mamy swoich lampek tylko trzeba pożyczać za ogromne pieniądze. Co by za te pieniądze pomógł ilu ludziom czy budynkom. Pozatym wprowadził Buspasy. Według was było to mądre ??? Chyba nie !!! Jeden pas tylko i korek ma długość na całej długości pasa. Czy Ferenc tego nie widzi.!!! Nie głosuje już na Ferenca na pewno. Wybieramy teraz kogoś młodego a nie kogoś na emeryturze.

  • Marek z Ropczyc 28 Lut, 2018

    Jeśli się nie przyłączy będzie ciemnogród i wiocha ! Nic nie da zaściankowe i śmieszne pierd.......e obecnie rządzących i bojących się o stołki że podatki wzrosną, że nie zadbają o drogę ect. ale nikt nie pomyśli ile wzrośnie wartość tych ugorów co je trzymacie od lat jak będą miastowe !... ile ludzi zechce się budować rozwijać jak w adresie zamiast Trzebownisko będzie RZESZÓW Da Bóg ukończą nową drogę koło lotniska, połączą z eską i zostanie Trzebownisko zapomnianą enklawą!!

  • Edward z Bzianki 28 Lut, 2018

    Nie zgadzajcie się na przyłączenie. Bzianke przyłączono do Rzeszowa i tak obiecywano że w ciągu roku przeznaczą ok miliona zł a tu nic. Droga dojazdowa ul. Kalinowa jest tak zrujnowana i dziurawa że strach jechać i isc pieszo. Nikt się tym nie zajmuje, Miała być nowa szkoła a tu klapa. Miał być poprawiony zasięg telefoni komórkowej a tu nic. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Mówie nie zgadzajcie się na przyłączenie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj