Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę S-19 na odcinku Zdziary - Rudnik nad Sanem. Trasa ta będzie częścią Via Carpatia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Łódź. Projekt i budowa pochłonie prawie 287 mln złotych. Jeżeli nie będzie odwołań umowa zostanie podpisana.

Odcinek S-19 od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem będzie miał około 9 km długości. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie drogi, uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji, wybudowanie tego odcinka wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Rozpoczęcie robót planowane jest na drugą połowę przyszłego roku, zakończenie w 2021 roku.

Via Carpatia to szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Długość tego szlaku w Polsce wyniesie około 760 km. Na Podkarpaciu S-19, która będzie częścią trasy Via Carpatia, będzie miała docelowo około 170 km.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj