Prokuratura chce uzupełnienia opinii psychiatrów ws. nożownika ze Stalowej Woli
Fot. Archiwum

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu otrzymała opinię biegłych lekarzy psychiatrów w sprawie mężczyzny, który w ubiegłym roku zaatakował nożami klientów galerii handlowej w Stalowej Woli.

Jak poinformował rzecznik prokuratury Andrzej Dubiel uznano, że jest ona niepełna i wymaga uzupełnienia. W tym celu na przełomie lutego i marca lekarze psychiatrzy sporządzający opinie na temat Konrada K. zostaną przesłuchani.

Prokuratura na razie nie ujawnia szczegółów opinii. Biegli mają ustalić czy podejrzany jest poczytalny i może odpowiadać przed sądem za popełnioną zbrodnię.

27 października ubiegłego roku w stalowowolskiej galerii handlowej Vivo, 27-letni mężczyzna zranił nożami 9 osób, jedna z nich zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Konradowi K. postawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa wielu osób. Podejrzany przyznał się do winy, ale nie wyjaśnił jednoznacznie motywu swojego postępowania.

Grozi mu dożywotnie więzienie. Jeśli mężczyzna zostanie uznany za niepoczytalnego może trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj