Jarosławska PWSTE rozpoczyna współpracę z Politechniką Rzeszowską
Fot. Roman Adamski

W Jarosławiu podpisano porozumienie patronackie między tamtejszą uczelnią zawodową a Politechniką Rzeszowską. Umowa pozwala m.in. na współpracę naukową i wsparcie kadrowe jarosławskiej uczelni.

Doktor habilitowany Krzysztof Rejman, rektor jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej powiedział, że najważniejszą zaletą umowy jest możliwość kontynuacji studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Dodał, że porozumienie umożliwia też organizowanie wspólnych badań czy konferencji.

Profesor Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, przypomniał, że w ubiegłym roku wielu kandydatów nie dostało się na jego uczelnię. Dodał, że takie osoby mogą rozpocząć studia licencjackie w Jarosławiu, by w przyszłości przejść na stopień magisterski na Politechnice.

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. księdza Bronisława Markiewicza w Jarosławiu istnieje od dwudziestu lat. Obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu Perspektyw wśród trzydziestu czterech uczelni zawodowych w Polsce.

Ponadto obie uczelnie już teraz realizują wspólną rekrutację na studia podyplomowe, które będą realizowane zarówno w Rzeszowie, jak i Jarosławiu. Wśród nich znajdują się: Zarządzanie zasobami ludzkimi w służbach mundurowych, Zamówienia publiczne, Start-up w biznesie, Rachunkowość i finanse, Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych, Coaching - trener osobisty i biznesu.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Lis, 2018
  Najbardziej wpływowi na Podkarpaciu
  Najbardziej wpływowi na Podkarpaciu
  Poznaliśmy najbardziej wpływowe osoby Podkarpacia 2018.  Statuetki w czterech kategoriach: kultura, biznes, polityka i odkrycie roku po raz 10 przyznał...
 • 18 Lis, 2018
  Wspieramy niepełnosprawnych
  Wspieramy niepełnosprawnych
  Polskie Radio Rzeszów rozpoczyna cykl audycji realizowanych w ramach projektu "Usłysz nasze głosy - szkoła liderów self-adwokatów". To już trzeci projekt jarosławskiego Koła...
 • 17 Lis, 2018
  W Rzeszowie uruchomiono jadłodajnie
  W Rzeszowie uruchomiono jadłodajnie
  Wraz ze spadkiem temperatury w Rzeszowie otwarto 3 sezonowe jadłodajnie dla ubogich. Od wielu lat w sezonie jesienno -  zimowym...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj