Wojewoda wręczyła odznaczenia prezydenta i premiera
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Działacze Solidarności, osoby które pielęgnują historię, a także ci, którzy wzorowo wykonują swoją pracę zawodową. Blisko 30 mieszkańców Podkarpacia odebrało dziś z rąk wojewody najważniejsze odznaczenia państwowe przyznane m.in. przez Prezydenta RP.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w kultywowaniu i upowszechnianiu historii Polaków na Kresach Wschodnich został odznaczony ksiądz Tadeusz Pater, który urodził się we wsi Rumno na Ukrainie. Z kolei Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz przemian demokratycznych kraju została odznaczona m.in. Barbara Frączek.

Podczas uroczystości dyplom - patent Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny, nadany przez Prezesa Rady Ministrów otrzymała podporucznik Joanna Dołęga. Od 1942 roku była ona łączniczką na szlaku bojowym Lwów - Stanisławów.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Lut, 2019
  Wysokie temperatury martwią narciarzy
  Wysokie temperatury martwią narciarzy
  Na stoku narciarskim w Przemyślu w szybkim tempie ubywa śniegu. Stok zwrócony jest w południową stronę i w pogodne dni...
 • 19 Lut, 2019
  T. Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do PE?
  T. Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do PE?
  Podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego - podała - powołując się na...
 • 19 Lut, 2019
  Kamery na mundurach policjantów
  Kamery na mundurach policjantów
  Próba wręczenia łapówki policjantowi podczas kontroli drogowej będzie trudniejsza, a interwencje domowe i inne działania funkcjonariuszy zostaną zarejestrowane. 100 osobistych...

5 komentarzy

 • Magdalena Magdalena 16 Lut, 2018

  Gratulacje pani Joanno. Zdrowia i wszystkiego najlepszego! Wzruszająca uroczystość i piękna służba dla Ojczyzny. Pozdrawiam.

 • Magdalena Magdalena 16 Lut, 2018

  Gratulacje dla p. Joanny. Zdrowia i wszystkiego najlepszego! Wzruszająca uroczystość, piękna służba dla Ojczyzny. Pozdrawiam.

 • Miłosz Miłosz 14 Lut, 2018

  Gratuluję Babciu, wszyscy są z Ciebie dumni.

 • Maja Maja 14 Lut, 2018

  Gratulacje Babciu Jańciu! Twój patriotyzm i wielka miłości dla Ojczyzny, jest dla nas życiowym drogowskazem. Twoja postawa uświadamia nam, jak wielką wartość stanowi etos „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Cześć i chwała Bohaterom! Cześć i chwała Tobie!

 • Tomek Tomek 13 Lut, 2018

  200 lat babcia Jancia :-)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj