Nagrody 39. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju przyznane
fot. Helena Piaskowska Centrum Kulturalne Przemyśl

Główne nagrody 39. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju przyznane. Złoty Róg Myśliwski Króla Jana w kategorii amatorskich zespołów małych form otrzymała  Kompania Teatralna Mamro z Warszawy za spektakl „Niedźwiedź”. To brawurowo wykonana sceniczna wersja współczesnej legendy o "Niedźwiedziu-Mścicielu” oparta na prawdziwych wydarzeniach  z lat 70 ubiegłego wieku w Bieszczadach. Srebrny Róg trafił do Teatru Mariana Bednarka z Rybnika, a Brązowy - do Grupy Artystycznej Teatru T.C.R. z Tychów.

Z kolei w kategorii indywidualnych dokonań twórczych Złotą Misę Borowiny otrzymał Wojciech Kowalski za monodram „Homo Sovieticus", Srebrną Misę dostała  Aneta Adamska z Teatru Przedmieście za reżyserię spektaklu "Tchnienie", a Brązową - Marcin Górski za role w spektaklach warszawskiego Teatru Parabuch i Kompanii Teatralnej Mamro.

Nagrodą specjalną "Róża Horyniecka" uhonorowano Teatr Seniora z Centrum Kultury w Lublinie. Jury przyznało również dwa honorowe wyróżnienia: Sebastianowi Słomińskiemu za scenografię spektaklu "Torpeda" i Teatrowi "Z jednej gliny" z Bolesławca za spektakl "Śpik".

Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju to jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów małych form teatralnych.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj