Cztery młode wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zostały Laureatkami III Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 27 – 28 stycznia 2018 roku w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. W konkursie wzięły udział zespoły, soliści oraz duety z Polski i Ukrainy.

Organizatorem III Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek był Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel. Festiwal miał formułę konkursu, który przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wykonawcy-amatorzy oraz wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych.

W konkursie wzięły udział wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście, przygotowane przez instruktora Dominikę Kindrat i decyzją Jury zdobyły następujące nagrody:

Jagoda Leś - I miejsce w kategorii dzieci 6-9 lat, Aleksandra Chyłek - I miejsce w kategorii dzieci i młodzież 10-14 lat, Kinga Paszek - I miejsce w kategorii dzieci i młodzież 10-14 lat, Duet Kinga i Lena Paszek - I miejsce w kategorii duetów.

 

za: Rzeszowski Dom Kultury

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 409 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj