Ciepła zima, nie zawsze znaczy tańsza
Fot. Archiwum

Jak na razie ciepła zima pozwala gminom zaoszczędzić sporo pieniędzy na odśnieżaniu dróg czy ogrzewaniu instytucji publicznych. Pytane o szczegóły zachowują jednak ostrożność.

W przemyskim magistracie na przykład, wytłumaczono nam, że co innego oznacza oszczędzanie w prywatnym domu, a co innego w mieście.

Gdy temperatura zimą rośnie, zmniejszają się wydatki na utrzymanie dróg, ale jednocześnie straty generuje na przykład Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które w czasie takiej pogody jak ostatnio sprzedaje mniej ciepła.

Powiatowy Zarząd Dróg w Przemyślu zaoszczędził w styczniu 20 tys. zł. W opinii urzędników, jest to mało znacząca suma. Zostanie wydana wiosną na naprawę dróg po zimie.

Gmina Miejska Przemyśl zarezerwowała na zimowe utrzymanie dróg 4 mln 300 tys. Na liczenie oszczędności na lekkiej zimie jest jeszcze za wcześnie - utrzymują miejscy urzędnicy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 13 Gru, 2019
  Świąteczne jarmarki i warsztaty
  Świąteczne jarmarki i warsztaty
  Nad rynkiem starego miasta w Przemyślu unoszą się od dziś zapachy, dźwięki i barwy najpiękniejszych ze świąt. Rozpoczął się tam...
 • 13 Gru, 2019
  Wypadki w Przemyślu i Jaśle
  Wypadki w Przemyślu i Jaśle
  Dwa poranne wypadki na Podkarpaciu Po godzinie 6 na ulicy 3 maja w Jaśle kierująca rowerem zjeżdżając z chodnika uderzyła...
 • 12 Gru, 2019
  Dyrektorzy najlepszych liceów spotkali się w Przemyślu
  Dyrektorzy najlepszych liceów spotkali się w Przemyślu
  Do I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu przyjechali dyrektorzy liceów, które zajmują czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach szkół.  Placówki są zrzeszone...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj