Jerzy Zuba: Południe Podkarpacia jest pozbawione połączeń kolejowych
Źródło fot. pixabay.com

Miłośnicy kolei z Podkarpacia zainicjowali WOSK, czyli Wielką Obywatelską Składkę Kolejową. Chcą reaktywować Karpacką Kolej Euroregionalną, która z powodzeniem kursowała latem ubiegłego roku. W związku z remontem linii Rzeszów - Jasło, południe regionu zostało całkowicie pozbawione połączeń kolejowych - mówi Jerzy Zuba z kampanii społecznej KochamKolej.pl.

Dzięki porozumieniu władz Podkarpacia i Małopolski pociągi studenckie do Jasła docierają jedynie z Krakowa. Gdyby udało się uruchomić KKE można by łatwo dojechać w Bieszczady. Skorzystali by z tego nie tylko turyści i studenci, ale - tak jak dawniej - rodzice chorych dzieci, które leczą się w klinice w Prokocimiu - dodał Jerzy Zuba.

Nasz gość przypomniał, że w grudniu radni powiatu sanockiego podjęli uchwałę o przekazaniu 50 tys. złotych na Karpacką Kolej Euroregionalną. Potrzeby są znacznie większe. Tylko uruchomienie połączenia Jasła z Sanokiem kosztowałoby 2 miliony złotych.

Do inicjatywy włączają się kolejne samorządy gmin leżących wzdłuż linii kolejowej Jasło - Zagórz - Komańcza.

Więcej informacji o zbiórce na www.wosk.org.pl

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Jerzy Zuba01 Lut, 2018

    Dziękujemy za poparcie i zapraszamy do współpracy. Szczegóły patrz:
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

  • Tak, dla pociągów pasażerskich w Bieszczady 31 Sty, 2018

    Podpisuje się dwiema rękami i dwoma nogami pod tą inicjatywą. To jest nieporozumienie, żeby nie jeździły tutaj jakiekolwiek pociągi. Drogi 28 i 84 są zakorkowane i tłoczne. Uczniowie, studenci i inni pasażerowie są zmuszeni korzystać z prywatnych, ciasnych, niebezpiecznych i zdezelowanych busów np. Kubuś, a od Zagórza po Łupków po wycofaniu się Arrivy, Bak-Bus nie spełnia oczekiwań pasażerów. Należy jak najszybciej reaktywować połączenia Jasło-Sanok-Zagórz-Łupków i do Krościenka. Urząd Marszałkowski i tak już nie ma nic do powiedzenia na temat kolei, wybory samorządowe tuż, tuż. Zapamiętamy To!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy?kliknij tutaj