Jest rządowe poparcie dla modernizacji linii kolejowej z odcinkiem Dębica - Mielec
Fot. Archiwum

Wielkimi krokami zbliża się modernizacja linii kolejowej numer 25. Torowisko szczególnie na odcinku Dębica - Mielec jest w fatalnym stanie. Tymczasem transport szynowy ułatwiłby życie przedsiębiorcom w powiecie, który szczyci się prężnie działającą specjalną strefą ekonomiczną.

- Modernizacja tej linii zajmie około dwóch lat, oprócz ruchu towarowego, trzeba też myśleć o ruchu pasażerskim - powiedział nam Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania opłatkowego z politykami Prawa i Sprawiedliwości z powiatu mieleckiego, europoseł Tomasz Poręba, podkreślił, że jest rządowe poparcie dla inwestycji, której koszt może przekroczyć 100 milionów złotych.

Wielkim przedsięwzięciem infrastrukturalnym w powiecie mieleckim będzie też budowa drugiego mostu na Wisłoce. Koszt z dodatkową infrastrukturą drogową wyniesie około 80 milionów złotych.

W spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w mieleckim Zespole Szkół Technicznych wzięło w udział około 300 polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 08 Kwi, 2020
  Z ziemi włoskiej wrócili na Podkarpacie
  Z ziemi włoskiej wrócili na Podkarpacie
  Na lotnisku w Jasionce wylądował specjalny samolot PLL LOT, który przywiózł 94 Polaków z Mediolanu i Rzymu. W trakcie obsługi...
 • 08 Kwi, 2020
  Mniej wypadków przy pracy
  Mniej wypadków przy pracy
  W ubiegłym roku  nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków przy pracy w województwie podkarpackim.  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny nasz region...
 • 07 Kwi, 2020
  Dębica uruchamia lokalny pakiet wsparcia dla przedsiębiorców
  Dębica uruchamia lokalny pakiet wsparcia dla przedsiębiorców
  Odroczenie podatku od nieruchomości o 3 miesiące lub rozłożenie płatności na raty, umorzenie zaległości podatkowych a także obniżka czynszu dla przedsiębiorców,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj