Gang tytoniowy rozbity. Zatrzymano kolejne osoby
fot. BOSG

Zatrzymano kolejnych 12 członków zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem papierosów. Gang od dwóch lat rozpracowywali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji z Przemyśla.

W sumie ujęto już 56 osób, w tym: 43 Polaków, 7 Ukraińców, 5 Rosjan i obywatela Niemiec. Gang działał na terenie czterech województw: podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz śląskiego. Przechwycono w sumie 5,5 mln sztuk papierosów i prawie 3,5 tony tytoniu. Zatrzymano też 3 maszyny do cięcia tytoniu i maszynę służącą do produkcji papierosów. Towar wysyłany był głównie do Unii Europejskiej.

Część osób z grupy działała również w branży narkotykowej, produkując marihuanę. Zlikwidowano plantację licząca blisko 140 krzewów konopi indyjskich. Podejrzanym zostały przedstawione zarzuty: kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty posiadania narkotyków i przestępstw karno-skarbowych. Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj