Krosno chce przyłączyć teren Lotniska "Iwonicz"
Fot. Archiwum

Krośnieńscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zmiany granic miasta i przeprowadzenia stosownych konsultacji. Chodzi o prawie 150 hektarów terenu oficjalnie nazywanego  Lotniskiem "Iwonicz".

W grudniu władze miasta odkupiły od banku prawo wieczystego użytkowania terenu, który w przyszłości ma się przekształcić w strefę inwestycyjną, a na starym pasie startowym ma powstać łącznik komunikacyjny z drogą S-19. Transakcje oprotestowały gminy Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe, które zostały pozbawione prawa pierwokupu działek leżących w ich obszarze. Nie doszło też do porozumienia z samorządem Krosna w sprawie wspólnego zagospodarowania nieruchomości.

Podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krosna przedstawiciele tych gmin skrytykowali prezydenta za działania psujące dobrosąsiedzkie stosunki. W wyniku dyskusji radni Krosna skorygowali obszar, który chcą włączyć w granice miasta o mniej więcej 13 hektarów na rzecz gminy Krościenko Wyżne. Z kolei gmina Miejsce Piastowe będzie mogła korzystać bez ograniczeń z funkcjonujących na jej części lotniska obiektów sportowych.

Uchwała Rady Miasta otworzyła drogę do skompletowania wniosku do Rady Ministrów o zmianę granic Krosna. Jego złożenie musza poprzedzić konsultacje społeczne we wszystkich trzech gminach. Wymagana jest też opinia powiatu krośnieńskiego

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj