Dzieci, ale już jakby studenci
fot. Fundacja Wspierania Edukacji przy stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

200 małych studentów po raz czwarty rozpoczęło bezpłatne zajęcia popularnonaukowe w Filii Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli. Zostali wybrani spośród 424 chętnych. Semestr letni zainaugurował wykład "Serce - jak to działa" poświęcony budowie i funkcjonowaniu tego organu. Kolejne zajęcia poświęcone będą m.in. pamięci, działaniu sterowników i innych specjalistycznych urządzeń, a także zagadnieniom automatyki przemysłowej.

Na zakończenie semestru mali studenci wspólnie z pasjonatem astronomii z Kalisza Radosławem Piorem wsłuchają się w dźwięki Kosmosu, przybliżą do gwiazd, by wreszcie wybuchowo wylądować. W semestrze letnim oprócz wykładów będą odbywać się też zajęcia laboratoryjne. Weźmie w nich udział 30 dzieci, wyłonionych na podstawie testu wiedzy, który odbył się podczas pierwszego wykładu w tym semestrze. Tematyka laboratoriów będzie obejmować zagadnienia techniczne, powiązane z kształceniem przedmiotów zawodowych.

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie i Ustrzykach Dolnych rozpoczną się 11.03, a w Dębicy i Mielcu 25.03. Organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza".

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj