Atrakcje 26 finału WOŚP w Rzeszowie
fot. Anna Kutrzeba, Marcin Kalita

Pokazy taneczne i sportowe, maraton zumby, biegi, bicie rekordu w resuscytacji, przejażdżki konne, piknik motoryzacyjny oraz koncerty - takie między innymi atrakcje miały miejsce w podkarpackich miastach z okazji 26-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszym regionie zbiórkę prowadziło 47 sztabów. Poza dużymi miastami mieściły  się one także w małych miasteczkach i miejscowościach, między innymi we wsi Wara w powiecie brzozowskim - w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz w Birczy w powiecie przemyskim w Gminnym Ośrodku Kultury. Sztaby zarejestrowane były głównie w szkołach oraz ośrodkach kultury, poza tym w finał zaangażowały się stowarzyszenia i organizacje, między innymi Klub Jeździecki Zabajka w Głogowie Małopolskim i  Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zbierała środki potrzebne na zakup sprzętu medycznego do leczenia noworodków.  Wcześniej neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Orkiestrze na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły do tej pory 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 złotych. Dla podkarpackich szpitali Fundacja przekazała przez minione 25 lat  sprzęt na łączną kwotę ponad 31 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • pesik pesik 14 Sty, 2018

    Dla orkiestry to mogę "Niskich cen" słuchać i cały tydzień

  • Moritz Nihilewicz Moritz Nihilewicz 13 Sty, 2018

    ...i o jeden dzień dłużej!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj