Atrakcje 26 finału WOŚP w Rzeszowie
fot. Anna Kutrzeba, Marcin Kalita

Pokazy taneczne i sportowe, maraton zumby, biegi, bicie rekordu w resuscytacji, przejażdżki konne, piknik motoryzacyjny oraz koncerty - takie między innymi atrakcje miały miejsce w podkarpackich miastach z okazji 26-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszym regionie zbiórkę prowadziło 47 sztabów. Poza dużymi miastami mieściły  się one także w małych miasteczkach i miejscowościach, między innymi we wsi Wara w powiecie brzozowskim - w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz w Birczy w powiecie przemyskim w Gminnym Ośrodku Kultury. Sztaby zarejestrowane były głównie w szkołach oraz ośrodkach kultury, poza tym w finał zaangażowały się stowarzyszenia i organizacje, między innymi Klub Jeździecki Zabajka w Głogowie Małopolskim i  Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zbierała środki potrzebne na zakup sprzętu medycznego do leczenia noworodków.  Wcześniej neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Orkiestrze na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły do tej pory 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 złotych. Dla podkarpackich szpitali Fundacja przekazała przez minione 25 lat  sprzęt na łączną kwotę ponad 31 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sty, 2019
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 nauczyciele prowadzą z uczniami zajęcia o mowie nienawiści. Takie lekcje mają...
 • 21 Sty, 2019
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Czy da się zorganizować całe wesele w jeden weekend? Odpowiedź na to pytanie 19 i 20 stycznia poznały przyszłe pary...
 • 21 Sty, 2019
  Developres zwycięża z liderem
  Developres zwycięża z liderem
  Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały 3:1 z Chemikiem Police w spotkaniu 15. kolejki ekstraklasy. Po porażce w pierwszym secie do...

2 komentarzy

 • pesik pesik 14 Sty, 2018

  Dla orkiestry to mogę "Niskich cen" słuchać i cały tydzień

 • Moritz Nihilewicz Moritz Nihilewicz 13 Sty, 2018

  ...i o jeden dzień dłużej!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj