J. Kwieciński: Jesteśmy liderem wykorzystywania funduszy europejskich
fot. Archiwum

Polska jest liderem wykorzystania funduszy europejskich - uważa minister inwestycji i rozwoju. Jerzy Kwieciński powiedział na antenie Polskiego Radia Rzeszów, że w ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie przyspieszyło wydatkowanie funduszy europejskich z okresu finansowania 2014-2020.

"To Polska ma najwięcej wydatków zrefundowanych z całej Unii Europejskiej, to 30 procent wszystkich środków wydatkowanych przez Unię z polityki spójności" - stwierdził szef nowego resortu. Kwieciński podkreślił, że nigdy w historii nie było takiej sytuacji.

Nasz gość zakwestionował opinie partii opozycyjnych o spowolnieniu gospodarczym w ostatnich latach. Jerzy Kwieciński przypomniał, że wzrost polskiego PKB w trzecim kwartale ubiegłego roku sięgnął niemal pięciu procent. Jego zdaniem - wzrost gospodarczy za cały ubiegły rok będzie - jak się wyraził - "znacząco wyższy aniżeli cztery procent".

Minister inwestycji i rozwoju uczestniczył wczoraj w Rzeszowie w spotkaniu opłatkowym Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj