Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej po raz drugi organizuje konkurs "Kultura wsi. Moja kultura". Jest on skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu.

W tej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy tematy: "Ze starego albumu", "Bez tego człowieka ta wieś nie byłaby taka sama" i "Moje miejsce".

Uczniowie mają czas do końca kwietnia na opowiedzenie o ważnych dla siebie ludziach i miejscach Podkarpacia. Indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach mają do wyboru przygotowanie prezentacji multimedialnej, reportażu radiowego, eseju, cyklu zdjęć lub filmu dokumentalnego.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe i razem ze swoimi klasami wezmą również udział w wycieczce do skansenu. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 czerwca podczas Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków w kolbuszowskim skansenie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny sprawują: Polskie Radio Rzeszów i Telewizja Polska Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj