Pułkownik Artur Barański odchodzi z PBWOT
Fot. Archiwum

Pułkownik Artur Barański, zastępca dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej od poniedziałku obejmie stanowisko szefa 10. Świętokrzyskiej Brygady OT, której formowanie rozpocznie się w tym roku. Uroczystość jego pożegnania jako zastępcy dowódcy 3. Brygady odbyła się wczoraj w Rzeszowie.

Pułkownik Barański jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu. Służył m.in. w 17. Brygadzie Zmechanizowanej. W formowaniu 3. Podkarpackiej Brygady WOT uczestniczył od momentu jej powołania.

W rozmowie z Radiem Rzeszów pułkownik Barański wysoko ocenił poziom podkarpackiej brygady, która w przeciągu kilkunastu miesięcy osiągnęła zakładany pełny stan ukompletowania. Jak powiedział, do Brygady przychodzą ochotnicy w różnym wieku i różnych profesji, ale wszyscy o wysokim morale i gotowi do poświęceń w służbie.

Praktyczna budowa wojsk OT rozpoczęła się początkiem 2017 roku. W pierwszym etapie sformowane zostały trzy brygady - podlaska, lubelska i podkarpacka. Docelowo Wojska Obrony Terytorialnej będą liczyły ponad 50 tysięcy żołnierzy, tworzących siedemnaście brygad.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj