17-latek bronił Polski na międzynarodowym kongresie
Fot. M. Ekiert

Michał Ekiert , 17-letni uczeń I LO w Przemyślu na Malcie bronił narodowego interesu Polski reprezentując Polskę na Kongresie Młodych Europejskich Federalistów. Jest to ponadnarodowa organizacja zrzeszająca ponad 25 tys. członków w 27 krajach, nie związana z żadną partią polityczną, a jej celem jest budowa silnej, zjednoczonej solidarnej Europy.

Na kongresie Michał pracował w zespole zajmującym się stosunkami UE z Afryką ale na forum zabierał głos nie tylko w tej sprawie. Za cel swojej społecznej misji postawił sobie pokazanie młodych ludziom z Europy, że nie wszyscy Polacy są zwolennikami skrajnie nacjonalistycznych opcji. Przekonywał, że obraz Polski przedstawiany w zachodnich mediach często jest nieprawdziwy i wynika z uprzedzeń i niewiedzy autorów publikacji.

Młodzi ludzie z Europy Zachodniej, zdaniem Michała, nie rozumieją mentalności Polaków jednak ich intencje i nastawienie są pozytywne i liczą oni na to, że Polska będzie w przyszłości partycypantem zjednoczenia Europy na równi z Niemcami i Francją.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj