Podkarpaccy politycy z ugrupowań opozycyjnych krytykują część zmian jakie wprowadziło powołanie 1 marca Krajowej Administracji Skarbowej. Łączy ona służby celne, podatkowe i kontroli skarbowej. Debata na ten temat była jednym z punktów naszej audycji Pro Publico Bono, która zastąpiła Podkarpacki Panel Polityczny.

Politycy przyznają, że uszczelnienie systemu podatkowego jest ważne, ale zwracają uwagę m.in. na bardzo wysokie kary grożących za pomyłki w fakturach i szerokie uprawnienia kontrolne nowych służb.

"Przedsiębiorca to dla rządu potencjalny złodziej" - stwierdził Krzysztof Kłak z PO. Przemyski poseł Kukiz'15 Wojciech Bakun dodaje, że także zmiany kadrowe budzą poważne wątpliwości - do jego biura przychodzi wielu funkcjonariuszy celnych obawiających się utraty pracy lub przywilejów mundurowych.

Poseł PiS Wojciech Buczak zapewniał tymczasem, że zmian powinni się obawiać tylko przedsiębiorcy, którzy próbują oszukiwać skarbówkę, a będą one korzystne dla uczciwych podatników i nie dotkną pracowników.

Podkarpacki marszałek Władysław Ortyl dodaje, że na reformie zyskuje Podkarpacie, bo tu powstanie Szkoła Skarbowa, która kształcić będzie kadry służb.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Gru, 2020
  Posłowie PiS-u i PO o przyszłości UE i Polski
  Posłowie PiS-u i PO o przyszłości UE i Polski
  Wicepremier i prezes PIS zapowiada, że jego ugrupowanie będzie realizować ideę konfederacji europejskiej, "zintegrowanej Europy, która będzie realnym supermocarstwem, ale która będzie...
 • 16 Gru, 2020
  Budowa gazociągów
  Budowa gazociągów
  Prawie 160 km długości mają łącznie dwa wielkie gazociągi powstające na Podkarpaciu. To element europejskiego systemu, który ma nam zapewnić...
 • 12 Gru, 2020
  789 mln złotych trafiło na Podkarpacie
  789 mln złotych trafiło na Podkarpacie
  789 mln złotych trafiło na Podkarpacie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Listę przedsięwzięć przedstawił kilka dni temu Premier Mateusz...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj