Pięć projektów z Podkarpacia otrzyma dofinansowanie z unijnego programu współpracy transgranicznej Interreg Polska - Słowacja. W sumie jest to ponad cztery i pół miliona euro na inicjatywy dotyczące ochrony i rozwoju dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Największe dofinansowanie ponad półtora miliona euro otrzyma Stowarzyszenie "Pro Carpathia" z Rzeszowa. Razem z samorządami Wojewódzkimi Podkarpacia i Małopolski oraz północnych regionów Słowacji wytyczać będzie Szlak Kultury Wołoskiej. Miasta Jarosław i Svidnik otrzymały prawie milion 400 tys. euro na zagospodarowanie parków miejskich i nadanie im funkcji dydaktycznej, podnoszącej świadomość społeczeństwa na temat różnorodności biologicznej Pogranicza.

Z kolei Rzeszów w partnerstwie ze słowackim Stropkovem chce odtworzyć historyczny szlak pielgrzymkowy z okresu Monarchii Austro-Węgierskiej, potocznie zwany Józefinką i na ten cel otrzyma 200 tys. euro.

Ponad milion złotych otrzyma Muzeum Podkarpackie w Krośnie na projekt Archeologia żywa jako unikatowy produkt turystyki kulturowej Karpat. Będzie on realizowany wspólnie z Muzeum w Hanuszowicach nad Toplou.

Stowarzyszenia - Euroregion Karpacki Polska i Północna Słowacja otrzymają ponad 550 tys. euro na projekt Wędrowanie bez plecaka – wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Pogranicza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Gru, 2020
  Bezrobocie i płace
  Bezrobocie i płace
  8 400 osób bezrobotnych było zarejestrowanych w październiku na Podkarpaciu – o 12 700 więcej niż przed rokiem – poinformował...
 • 26 Lis, 2020
  Usuwanie azbestu
  Usuwanie azbestu
  Około 145. tysięcy ton szkodliwych wyrobów azbestowych pozostało do usunięcia na Podkarpaciu. Są to głównie dachy z eternitu – mieszanki...
 • 25 Lis, 2020
  Podkarpackie projekty w programie Kolej Plus
  Podkarpackie projekty w programie Kolej Plus
  6 projektów zgłoszonych przez samorząd województwa podkarpackiego znalazło się w drugim etapie programu Kolej Plus: Jego celem jest m.in. eliminowanie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj