Rymanów planuje przywrócić swojemu rynkowi dawny blask
Fot. silar / wikipedia

Rymanów przygotowuje się do przebudowy centrum ryneczku, który dzisiaj jest parkingiem i niewielkim parkiem. Przed wojną w tym miejscu była jeszcze zwarta zabudowa, czyli pierzeja południowa rynku.

- Chcemy przywrócić historyczną funkcję rymanowskiemu rynkowi poprzez odbudowanie tej brakującej pierzei, ale dostosowując jej funkcje do współczesnych wymogów - powiedział burmistrz Wojciech Farbaniec.

Arkadowa zabudowa pierzei będzie wykorzystana do prowadzenia działalności usługowej, rekreacyjnej i gastronomicznej. W ten sposób przywrócony zostanie historyczny wygląd galicyjskiego ryneczku. Parking zostanie przeniesiony na dawny zielony rynek, a prawdziwe jarmarki odbywać się będą przy ul. Bieleckiego.

Władze Rymanowa liczą, że koncepcja spodoba się mieszkańcom i że otrzymają na ten cel dotację z RPO.

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Rymanowianin 09 Sty, 2018

    Ukształtowanie terenu Rymanowa nie pozwala na likwidacje Parkingu przy Rynku. Wszyscy, którzy przyjadą na zakupy będą stawać koło ośrodka zdrowia. Zamaist zostawić miejsce dla na prawdę potrzebujących. Tam gdzie aktualnie chcą zrobić parking tj. Obecny plac targowy wyjazd ma nachylenie ok 20 stopni i praktycznie nie da się z niego wyjechać bo jest on bezpośrednio skierowany na główną drogę, która jest drogą krajową i nie chcą tam zrobić świateł! Więc likiwdacja Parkingu wiąże się z wymarciem Rynku w Rymanowie a podcienie, o których wszyscy mażą będą uczęszczane przez nierobów. Jedyne rozsądne podejście to przesunięcie całego projektu w strone parku, który i tak nie jest używany i pozostawienie obecnego parkingu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj