Imigranci z Iranu zatrzymani na granicy. To dwie rodziny z czwórką dzieci
fot. BOSG

Ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów z Iranu zatrzymano na zielonej granicy w pobliży przejścia granicznego w Budomierzu na Podkarpaciu. Dwie rodziny z czwórką dzieci piechotą przeszły z Ukrainy do Polski w miniony weekend. To pierwszy w tym roku przypadek zatrzymania nielegalnych imigrantów na Podkarpaciu. Cudzoziemców zauważył partol Straży Granicznej i Policji z Lubaczowa. Najmłodsze z czworga dzieci miało 7 miesięcy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Były wyziębione i głodne, ale zdrowe. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną, kompas oraz znaczą ilość gotówki i kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży były Niemcy gdzie chcieli na stałe się osiedlić.

Dziś wszyscy zgodnie z umową o readmisji, przekazani zostali z powrotem na Ukrainę.

W minionym roku na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów. Zatrzymano w sumie dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • west 08 Sty, 2018

    Przekazać od razu na dożywotnie utrzymanie (gwarantowane wekslem/hipoteką) deklarującym chęć przyjęcia imigrantów z Azji i Afryki do Polski. Jako pierwszych widzimy europosłów Platformy Obywatelskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj