3 zł więcej za odbiór śmieci w Tarnobrzegu
Fot. W. Piasek

O 3 złote więcej będą płacić za odbiór śmieci mieszkańcy Tarnobrzega. Z 10 do 13 złotych od osoby wzrosną stawki za odpady mieszane i z 6 do 9 złotych za segregowane.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej przy tamtejszym magistracie Piotr Pawlik wyjaśnia, że przez ostatnie 4 lata w miejskim systemie gospodarki śmieciowej były nadwyżki finansowe, dlatego opłaty pozostawały na tym samym poziomie.

Teraz wysokość podwyżki wynika z rozstrzygnięcia przetargowego oraz deklarowanych przez mieszkańców rodzajów odpadów, segregowanych lub nie.

Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów: Firma FCC z Tarnobrzega z ceną 3 mln 800 tys. zł., którą miasto wybrało, oraz MZK Stalowa Wola z ofertą 6 mln 800 tys.zł.

Tarnobrzeska Gospodarka Komunalna zaznacza jednak, że drugiemu oferentowi przysługuje prawo odwołania się do Krajowej Izby Odwoławczej. Przy pozytywnym rozstrzygnięciu tego odwołania podwyżki opłat za śmieci w Tarnobrzegu mogą być znacznie wyższe.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 10 Sie, 2020
  Koronawirus zabił kolejną osobę
  Koronawirus zabił kolejną osobę
  Kolejna śmiertelna ofiara zakażenia koronawirusem w regionie. Dziś w Szpitalu w Łańcucie zmarła mieszkanka powiatu jasielskiego. Ponadto na Podkarpaciu odnotowano 37...
 • 09 Sie, 2020
  Setki kilometrów dla Majki
  Setki kilometrów dla Majki
  Ponad 520 kilometrów w potwornym upale przejechało  pięciu kolarzy z z Tarnobrzega i Mielca  zbierając pieniądze na operację dziecka. Uczestnicy charytatywnej...
 • 08 Sie, 2020
  Koronawirus - wciąż dużo zakażeń
  Koronawirus - wciąż dużo zakażeń
  44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - to w tym tygodniu rekordowa liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym regionie. Jak  poinformował...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj