Robot-pirotechnik w służbie Straży Granicznej
fot. Barbara Kozłowska

 Będzie bezpieczniej na lotnisku w Jasionce. Straż graniczna ma od dziś oficjalnie nowego robota do zadań pirotechnicznych.

To urządzenie większe niż wykorzystywany dotąd sprzęt. Może poruszać się z prędkością do 10 km na godzinę w każdym trenie, także po schodach i przenosić ładunki do 70 kilogramów. Pirotechnik sterując urządzeniem będzie mógł dojechać nim do każdego podejrzanie wyglądającego przedmiotu, prześwietlić go i wywieźć z terminalu - mówi ppłk Maciej Pruski komendant placówki Straży Granicznej w Rzeszowie Jasionce.      

Robot kosztował 1 milion 37 tys. zł., a kupiła go ze swojej rezerwy budżetowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Jej zdaniem to urządzenie niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszom Straży Granicznej, jak i pasażerom ze względu na wzrost zagrożenia terrorystycznego. Wojewoda planuje jeszcze w tym roku zakup kolejnych urządzeń dla Straży Granicznej i Służby Celnej, ale będą za mniejsze kwoty.

Robot pirotechniczny na rzeszowskim lotnisku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • PN 03 Sty, 2018

    Milion zł na zabawkę dla dużych chłopców , to trochę za dużo... Ile zamachów było na Jasionce?- było jakieś zagrożenie , to na Zaczerniu jest policja- prewencja i oni mają też takie "zabawki". Ogólnie- trwonienie podatków
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj