W Mucznem w Bieszczadach odbyła się promocja przewodnika Kornelii Golombek z Düsseldorfu "W krainie żubra górskiego i serdeczności". Książka w języku niemieckim opisuje kilkaset podkarpackich miejsc, które warto zobaczyć i odwiedzić ze względu na zapach i smak, wielokulturowość, duchowość i pamiątki materialne, a także przyrodę. To prawdziwa mozaika podkarpackich atrakcji, zachęcająca Niemców do poznania swojego sąsiada.

Jest to już druga książka Kornelii Golombek, wykładowcy psychologii i socjologii na niemieckich uczelniach. Podkarpacie poznawała przez 12 lat. Jej pierwsza książka w języku niemieckim zatytułowana "Region z duszą" opowiada o niezwykłych mieszkańcach regionu, druga jest przewodnikiem z duszą.

Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego powiedziała,że jej książki charakteryzuje niezwykła rzetelność i z pewnością zachęcą sąsiadów zza zachodniej granicy do przyjazdu w Bieszczady, na Roztocze, do Łańcuta czy niewielkich miejscowości, gdzie krzyżują się kultury dawnych mieszkańców.

Książki Kornelii Golombek można kupić między innymi przez internet, zamawiając ją przez Amazon.de

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj