"Zła waluta" - tarnobrzeski kryminał
Fot. Wanda Piasek

"Zła waluta" to powieść kryminalna z gatunku noir, którą zadebiutowała 34- letnia mieszkanka Tarnobrzega. Akcja książki osadzona jest w rodzinnym mieście autorki, a jej bohaterowie odwiedzają autentyczne miejsca i obiekty. Jednym z nich jest Jezioro Tarnobrzeskie, nad którym rozgrywają się kluczowe dla powieści sceny.Mroczne tajemnice i docieranie do sedna problemu są utrzymane w konwencji "czarnego kryminału". To ulubiony gatunek autorki, w którym - jak sama podkreśla - ważniejszy od intrygi kryminalnej jest opis rzeczywistości i motywacje poszczególnych postaci.
Tytuł "Zła waluta" nawiązuje do ulubionego powiedzenia głównego bohatera, że każdego można kupić, pozostaje tylko kwestia ceny.
Książka Eweliny Dydy ukazała się w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy i jest pierwszą z zapowiadanej serii 10 kryminałów. Wszystkie mają być osadzone w realiach tarnobrzeskich. Aktualnie autorka kończy pisać drugą część. Ewelina Dyda jest absolwentką filologii polskiej ze specjalizacją krytycznoliteracką.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Anetttt 04 Mar, 2017

    Super! Na pewno przyjemnie będzie móc czytać i oczami wyobraźni dokładnie widzieć znane sobie miejsca opisane w książce. Gratuluję i mam nadzieję, że przeczytam.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj