Szkoła Liderów Miasta Mielec
Fot. Roman Adamski

Ruszyła Szkoła Liderów Miasta Mielec. To wielomiesięczny program spotkań i szkoleń z udziałem kilkudziesięciu przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych i biznesu. Prezydent miasta, Daniel Kozdęba, powiedział, że jednym z założeń szkoły jest wykorzystanie lokalnych możliwości rozwoju. "Tego rodzaju program przyczynia się do zatrzymania wartościowych ludzi w mieście i ich wpływu na to, co w mieście się dzieje" - stwierdził włodarz Mielca.

Szkołę Liderów Miasta Mielca sfinansował rząd Stanów Zjednoczonych. Thomas Zia, konsul USA ds. polityczno-ekonomicznych w Krakowie przypomniał, że program jest realizowany według wzorów amerykańskich. Jak zaznaczył - "w Stanach bardzo doceniane są programy, które pomagają ludziom, by zaczynali działalność w małych i średnich miastach, bo współpracując mogą więcej robić niż rząd".

Mielecka szkoła ma charakter pilotażowy - po raz pierwszy działająca w Polsce od ponad dwudziestu lat Fundacja Szkoła Liderów prowadzi swoje szkolenia bezpośrednio w miejscu zamieszkania lokalnej społeczności. Zajęcia poprowadzą m.in. aktywiści z amerykańskiego projektu lokalnego New Memphis. Współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i miasto Mielec.

W inauguracji uczestniczył prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj